Ocelové dveře

Naše dveře jsou vyrobeny ve tvaru klasických vnitřních dřevěných dveří. Konstrukci dveřního křídla tvoří dva ocelové korpusy vylisované ze žárově pozinkovaného ocelového plechu o síle 0,6 mm. Výplň dveřního křídla tvoří papírová voština. V místě závěsů a zámku jsou dřevěné výztuhy. Pozinkovaná vrstva vnějšího pláště dveří zaručuje nejen vysokou antikorozní ochranu, ale umožňuje provedení téměř všech povrchových úprav.

Dveře vyrábíme i v nestandardních rozměrech a provedeních. Můžeme dodat i ze žárově pozinkovaného ocelového plechu o síle 1 mm. Na všechny dveřní křídla jsme schopní namontovat příslušenství:

  • Elektrické zámky, Padací lišty, samozavírače, řadiče křídel, bezpečnostní kování
  • Panikové kování, EPS systémy, okopové plechy, těsnící kartáče

Druh, provedení a dodávka dveřního příslušenství závisí na dohodě zákazníka s našimi pracovníky. Dveře standardně dodáváme bez kování, prosklené dveře dodáváme beze skla, pouze se zasklívacími lištami.

Napište nám

Potřebujete více informací? Rádi Vám pomůžeme s výběrem.

Dveře plné jednokřídlé

Dveře se skládají ze dvou ocelových korpusů vylisovaných ze žárově pozinkovaného plechu o síle 0,60 mm. Výplň dveřního křídla tvoří voština. Konstrukce dveří je v místě závěsů a zámku zesílena dřevěnými výztuhami. Dveře jsou standardně dodávány se třemi závěsy V 0020. Dveře můžeme dodávat v povrchové úpravě – pozink, základní nástřik nebo prášková barva dle vzorníku RAL.

Dveře plné dvoukřídlé

Jednotlivá křídla dveří se skládají ze dvou ocelových korpusů vylisovaných ze žárově pozinkovaného plechu o síle 0,60 mm. Výplň dveřního křídla tvoří voština. Konstrukce dveří je v místě závěsů a zámku zesílena dřevěnými výztuhami. Na pevném křídle je připevněn ocelový středový sloupek. Dveře jsou standardně dodávány se třemi závěsy V 0020. Dveře můžeme dodávat v povrchové úpravě – pozink, základní nástřik nebo prášková barva dle vzorníku RAL.

Dveře prosklené jednokřídlé

Dveře se skládají ze dvou ocelových korpusů vylisovaných ze žárově pozinkovaného plechu o síle 0,60 mm. Výplň dveřního křídla tvoří voština. Konstrukce dveří je v místě závěsů a zámku zesílena dřevěnými výztuhami. Dveře jsou standardně dodávány se třemi závěsy V 0020. Ve dveřích jsou osazeny hliníkové zasklívací rámečky, které se dají použít pro sílu skla od 4 mm do 16 mm. Šířka a výška výřezu – viz níže. Dveře můžeme dodávat v povrchové úpravě – pozink, základní nástřik nebo prášková barva dle vzorníku RAL.

Dveře jsou dodávány se třemi základními výřezy. Zabudované rámovací lišty z lehkého kovu umožňují zasazení skla od 4 mm do 16 mm. Jiné rozměry výřezů je možné vyrobit po dohodě s pracovníky odbytu. Zasklívací tabule nejsou součástí dodávky.

Dveře prosklené jednokřídlé

Dveře se skládají ze dvou ocelových korpusů vylisovaných ze žárově pozinkovaného plechu o síle 0,60 mm. Výplň dveřního křídla tvoří voština. Konstrukce je v místě závěsů a zámku zesílena dřevěnými výztuhami. Dveře jsou standardně dodávány se třemi závěsy V 0020. Ve dveřích jsou osazeny hliníkové zasklívací rámečky, které se dají použít pro sílu skla od 4 mm do 16 mm. Dveře můžeme dodávat v povrchové úpravě – pozink, základní nástřik nebo prášková barva dle vzorníku RAL.

Dveře jsou dodávány se třemi základními výřezy. Zabudované rámovací lišty z lehkého kovu umožňují zasazení skla od 4 mm do 16 mm. Standardní druhy možností zasklení stejné jako u jednokřídlých. Jiné rozměry výřezů je možné vyrobit po dohodě s pracovníky odbytu. Zasklívací tabule nejsou součástí dodávky.

Dveře plné izolační

Dveře se skládají ze dvou ocelových korpusů vylisovaných ze žárově pozinkovaného plechu o síle 0,60 mm. Výplň dveřního křídla tvoří tepelná izolace. Koeficient tepelné prostupnosti u HSE dveří je k = 1,46 W/m2. Konstrukce dveří v místě závěsů a zámku zesílena dřevěnými výztuhami. Dveře jsou standardně dodávány se třemi závěsy V 0020. Dveře můžeme dodávat v povrchové úpravě pozink, základní nástřik nebo prášková barva dle vzorníku RAL.

Dveře plné neprozvučné

Dveře se skládají z ocelových korpusů vylisovaných ze žárově pozinkovaného plechu. Síla plechu může být 0,6 nebo 1 mm. Záleží na požadované hodnotě neprůzvučnosti. Na výši hodnoty má vliv i výplň dveřního křídla. Výplň dveří tvoří buď papírová voština nebo minerální desky. Dveře jsou dodávány s prahem nebo padací lištou. Dveře HSE plné jednokřídlé mají koeficient neprůzvučnosti od 19 dB do 37 dB. Dveře HSE jednokřídlé, prosklené mají koeficient 29 dB. Konstrukce dveří je v místě závěsů a zámku zesílena dřevěnými výztuhami. Dveře jsou standardně dodávány se třemi závěsy V 0020. Dveře můžeme dodávat v povrchové úpravě pozink, základní nástřik nebo prášková barva dle vzorníku RAL.

Dveře plné s olověnou výstelkou

Dveře s olověnou výstelkou dodáváme především do pracovišť, kde je třeba zamezit rentgenovému záření. Dveře se skládají ze dvou ocelových korpusů vylisovaných ze žárově pozinkovaného plechu o síle 0,60 mm. Výplň dveřního křídla tvoří voština. V korpusu ocelových dveří je nalepená olověná výstelka. Síla výstelky záleží na požadavku zákazníka. Standardní rozměry výstelky jsou od 0,50 mm do 3,00 mm. Konstrukce dveří je v místě závěsů a zámku zesílena dřevěnými výztuhami. Dveře jsou standardně dodávány se třemi závěsy V 0020. Olověnou výstelku můžeme nalepit do dveří prosklených (v kombinaci s vhodným sklem), do bezfalcových dveří plných i prosklených a do dvoukřídlých dveří. Dveře můžeme dodávat v povrchové úpravě pozink, základní nástřik nebo prášková barva dle vzorníku RAL.

Dveře bezpolodrážkové plné jednokřídlé

Dveře se skládají ze dvou ocelových korpusů vylisovaných ze žárově pozinkovaného plechu o síle 0,60 mm. Výplň dveřního křídla tvoří voština. Konstrukce dveří je v místě závěsů a zámku zesílena dřevěnými výztuhami. Dveře jsou standardně dodávány s třemi závěsy V 0080. Dveře můžeme dodávat v povrchové úpravě pozink, základní nástřik nebo prášková barva dle vzorníku RAL.

Dveře bezpolodrážkové plné dvoukřídlé

Jednotlivá dveřní křídla se skládají ze dvou ocelových korpusů vylisovaných ze žárově pozinkovaného plechu o síle 0,60 mm. Výplň dveřního křídla tvoří voština. Konstrukce dveří je v místě závěsů a zámku zesílena dřevěnými výztuhami. Na pevném křídle je připevněn ocelový středový sloupek. Dveře jsou standardně dodávány se třemi závěsy V 0080. Dveře můžeme dodávat v povrchové úpravě – pozink, základní nástřik nebo prášková barva dle vzorníku RAL.

Dveře bezpolodrážkové prosklené jednokřídlé

Dveře se skládají ze dvou ocelových korpusů vylisovaných ze žárově pozinkovaného plechu o síle 0,60 mm. Výplň dveřního křídla tvoří voština. Konstrukce dveří je v místě závěsů a zámku zesílena dřevěnými výztuhami. Dveře jsou standardně dodávány se třemi závěsy V 0080. Ve dveřích jsou osazeny hliníkové zasklívací rámečky, které se dají použít pro sílu skla od 4 mm do 16 mm. Dveře můžeme dodávat v povrchové úpravě – pozink, základní nástřik nebo prášková barva dle vzorníku RAL.

Dveře bezpolodrážkové prosklené dvoukřídlé

Jednotlivá dveřní křídla se skládají ze dvou ocelových korpusů vylisovaných ze žárově pozinkovaného plechu o síle 0,60 mm. Výplň dveřního křídla tvoří voština. Konstrukce je v místě závěsů a zámku zesílena dřevěnými výztuhami. Dveře jsou standardně dodávány se třemi závěsy V 0080. Ve dveřích jsou osazeny hliníkové zasklívací rámečky, které se dají použít pro sílu skla od 4 mm do 16 mm. Dveře můžeme dodávat v povrchové úpravě – pozink, základní nástřik nebo prášková barva dle vzorníku RAL.

Dveře plné bezpolodrážkové s olověnou výstelkou

Bezpolodrážkové dveře s olověnou výstelkou dodáváme především do pracovišť, kde je třeba zamezit rentgenovému záření. Dveře se skládají ze dvou ocelových korpusů vylisovaných ze žárově pozinkovaného plechu o síle 0,60 mm. Výplň dveřního křídla tvoří voština. V korpusu ocelových dveří je nalepena olověná výstelka. Síla výstelky záleží na požadavku zákazníka. Standardní rozměry výstelky jsou od 0,50 mm do 3,00 mm. Konstrukce dveří je v místě závěsů a zámku zesílena dřevěnými výztuhami. Dveře jsou standardně dodávány se třemi závěsy V 0080. Dveře můžeme dodávat v povrchové úpravě – pozink, základní nástřik nebo prášková barva dle vzorníku RAL. Olověnou výstelku můžeme vlepit i do dveří prosklených – v kombinaci s vhodným sklem.

Dveře plné posuvné před zdí jdoucí

Posuvné dveře před zdí jdoucí jsou bezpolodrážkové dveře upravené pro zavěšení. Posuvné dveře jsou zavěšeny na dvou pojezdech, které jezdí v ocelové kolejnici. Kolejnice je usazena v kastlíku, který je na jedné straně spojen se zárubní a jeho druhá strana je přišroubována na zeď. Ve spodku dveří je osazen dřevěný hranol s vyfrézovanou drážkou. Drážka se nasazuje na plastový trn přišroubovaný k podlaze a tak se zabraňuje nechtěnému vyhnutí dveří. Posuvné dveře se odsunují na levou či pravou stranu od průchozí šířky zárubně. Pro posuvné dveře HSE doporučujeme zárubeň pro posuvné dveře HSE – STZ – AL, kdy můžeme garantovat bezchybný chod. Instalací posuvných dveří dokážete ušetřit prostor v místnosti, který se dá jinak funkčně využít. Posuvné dveře můžeme dodávat v povrchové úpravě pozink, základní nástřik nebo prášková barva dle vzorníku RAL.

Dveře plné posuvné ve zdi jdoucí

Posuvné dveře ve zdi jdoucí jsou bezpolodrážkové dveře upravené pro zavěšení. Posuvné dveře jsou zavěšeny na dvou pojezdech, které jezdí v ocelové kolejnici. Kolejnice je usazena v zárubni a „stavebním pouzdře“ zárubně. Ve spodní části pouzdra je zavařen U-profil pro přímý chod dveří. Vyhnutí dveří zamezují čepy, které jsou navařeny v U-profilu. Průchod zárubně tak zůstává bez překážky a přesto jsou dveře chráněny proti nesprávnému zasunutí či odření dveří uvnitř pouzdra. Výhodou tohoto řešení je, že na pohled je viditelná pouze zárubeň a stavební pouzdro je opláštěné sádrokartonovými deskami či zdivem. Dveře se tak při otevírání zasunují do pouzdra, které vznikne v příčce. Posuvné dveře ve zdi jdoucí doporučujeme zabudovat do zárubně HSE – STZ – IL, kdy můžeme garantovat bezchybný chod celého kompletu. Předností celého systému je jeho pevnost a stabilita. Tu zaručuje pevné spojení pouzdra se zárubní – zárubeň je tak dodávána jako celek. Posuvné dveře můžeme dodávat v povrchové úpravě pozink, základní nástřik nebo prášková barva dle vzorníku RAL.